پیام آیت الله حائری در خصوص درگذشت آیت الله هاشمی رفسنجانیبه گزارش خبرگزاری کواره، آیت‌الله حائری شیرازی در پیام خود آورده است: چقدر بزرگ می‌شود شخصی نزد خداوند وقتی برای رضای خدا و خدمت به مردم مطلبی بگوید و نگران نباشد چه بازتابی برای او به ارمغان خواهد آورد.

متن پیام این استاد حوزه علمیه قم چنین است؛

بسم‌الله الرحمن الرحیم

“اذا مات العالم ثلم فی الاسلام ثلمه لایسدها شی”

رحلت مرحوم آیت‌الله هاشمی رفسنجانی که نمونه بارزی از حدیث فوق بود به ولی امر عصرمان و رفیق دیرینه‌اش رهبر عالیقدر و مراجع عظام و علمای اعلام و بیت مکرمشان، همسر بزرگوار و فرزندان ایشان و جمیع مومنین و علاقه مندان حضرتش عرض تسلیت می‌گویم، خدایشان صبر جمیل و در پی آن اجر جزیل عنایت بفرماید .

عزیزان در سوگ نشسته این بزرگمرد مطالبی گفتند منهم مطلبی عرض کنم:

صالح و طالح متاع خویش نمودند / تاکه قبول افتد که در نظر آید

من همیشه در جمله‌ای که رهبر انقلاب در زمان ریاست جمهوریش در سفر به شیراز برایم نقل کرده بودند:” که امام راحل آقای هاشمی را به شدت دوست دارد هر وقت به سفر می‌رود و باز می‌گردد به شکرانه و سلامتش دو قربانی می‌کند و این عمل را برای احدی انجام نمی‌دهد.”

همیشه علت و ویژگی خاص ایشان را جستجو می‌کردم، اکنون که مقام معظم رهبری در پیام خود فرمودند ایشان در هیچ شرایطی از عشق و علاقه‌اش به این حقیر کاسته نشده و فرمودند اختلاف‌ها اجتهادی بود و جز تفاوت نظر چیزی نبود، معما برایم حل شد.

چقدر بزرگ می‌شود شخص نزد خداوند وقتی برای رضای خدا و خدمت به مردم مطلبی بگوید و نگران نباشد چه بازتابی برای او به ارمغان خواهد آورد.

این شخص حتما باید گرده‌ای از اخلاص علوی بر روح و روانش نشسته باشد که اینچنین رضای خدا را در نظر بگیرد و از برداشت‌های مخلوقین نهراسد، علت علاقه شدید امام راحل به ایشان کشف همین اخلاص و ظرفیت کم نظیر وی در کارها بود.

پیام اینهمه محبت همگانی امروز به ایشان این است لمثل هذا فلیعمل العاملون.

وصف حال ایشان را سعدی علیه الرحمه، چه زیبا از زبان شمع به پروانه می‌گوید:

که ای مدعی عشق کار تو نیست / که نه صبر داری و نه یارای ایست

تو بگریزی از پیش یک شعله خام /  من استاده‌ام تا بسوزم تمام

تو را آتش عشق گر پر بسوخت  / مرا بین که از پای تا سر بسوخت

porno

مطالب مرتبط

مطلب مرتبطی پیدا نشد.

نظرات

پاسخی بگذارید

home