وحدت و همدلی پیام اصلی آیت الله هاشمی رفسنجانی بودبه گزارش خبرنگار کواره، حجت الاسلام مجید انصاری عصر چهارشنبه در مراسم بزرگداشت مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی، گفت: رهبران بزرگ تاریخ و پیامبران تاریخ ساز برای اجرای برنامه های انسان ساز احتیاج به یار و همراه قابل اعتماد داشته اند.

وی ادامه داد: اگر موسی(ع)، ابراهیم(ع)، عیسی(ع) موفق شدند به دلیل داشتن همراهانی از جنس خود بود.

معاون حقوقی ریاست جمهوری افزود: در نیمه دوم قرن بیستم در دنیای بی خدایی و قلدران عالم و دنیای دو قطبی شرق و غرب در ایران حرکتی آغاز شود که از جنس انبیا و انقلابی از نوع حضرت محمد(ص) بود. امام(ره) قرار بود فرعون منطقه را نابود کند و قرار بود پایه عظمت ایران اسلامی را بنیان کند و خانه کعبه دلها و این کشور اهل بیت(ع) را از مزدوران پاک کند.

حجت الاسلام انصاری تصریح کرد: از روزهای نخستین انقلاب اسلامی طلبه ای فاضل و عالم در کنار امام(ره) قرار گرفت، با هوش سرشار و قدرت تحلیل بالا و مهمتر از همه شجاعت و پایداری بالا در خدمت امام(ره) قرار گرفت.

معاون حقوقی ریاست جمهوری ادامه داد: در مسیر ۱۴ ساله انقلاب، یاران اجازه ندادند که شعله انقلاب خاموش شود و راه امام توسط شاگردان و پیروان او که بعدها هرکدام خورشیدی شدند در انقلاب اسلامی مانند آیت الله هاشمی و رهبر معظم انقلاب ادامه یافت.

بیش تجلیل بزرگان نیازمند شناخت آنها هستیم

حجت الاسلام انصاری ادامه داد: بیش از اینکه از این بزرگان تجلیل کنیم نیازمند شناخت آنها هستیم و جوانان باید بدانند که انقلاب چگونه رشد کرد.

وی تاکید کرد: باید مبانی و پیام های انقلاب را به نسل امروز و فردا منتقل کنیم. هاشمی مانند یک سرباز آماده باش ۲۴ ساعته در قالب یک مدیر لایق تمام عیار در خدمت امام(ره) و انقلاب بود.

معاون حقوقی ریاست جمهوری تصریح کرد: در طول مدتی که امام(ره) در تبعید بودند، هاشمی کانون وحدت در داخل کشور و منطقه بود و سراز پا نمی شناخت و زمانیکه رژیم احساس کرد این نیرو خطرناک است اورا به زندان انداخت.

حجت الاسلام انصاری یادآور شد: در زندان هیچ شکنجه ای بر او اثر نداشت و خواستند او را بشکنند که نشکست، زیر ضربه های سنگین و زمانیکه نفس هایش به شماره افتاد داغ یک آه و التماس به دل ساواک نشاند.

وی تصریح کرد: ایشان با خروج از زندان به خدمت امام(ره) می روند و جدی تر از قبل در مسیر امام(ره) و انقلاب وارد می شود و امام(ره) ۵ نفر را در هسته اول انتخاب می کند، شهید آیت الله مطهری، شهید باهنر، شهید بهشتی، آیت الله خامنه ای و.. قبل از همه آیت الله رفسنجانی.

معاون حقوقی ریاست جمهوری ادامه داد: انقلاب به پیروزی رسید و موضوع راه اندازی مجلس شورای اسلامی به میان آمد و زمانیکه بحث هیئت ریسه مجلس شد همه با اسم آیت الله هاشمی رسیدند.

حجت اسلام انصاری گفت: زمان جنگ مجلس آرامش دهنده کشور بود و زمانیکه امام(ره) فوت کردند دیدم چگونه پس از پر کشیدن روح امام(ره) ایت الله هاشمی اعلام کرد که زمان عزاداری نیست و آیت الله خامنه ای و دیگران را به اتاقی راهنمایی کردند تا وضعیت مشخص شود.

وی ادامه داد: در آن شرایط که اشک و آه فرصت فکر کردن را نمی داد این مرد بزرگ می داند که نظام یک روز هم بدون رهبر نباید باشد.

خطبه های آیت الله هاشمی همواره آرامش دهنده به کشور بود

معاون حقوقی ریاست جمهوری افزود: خدا می داند که جابه جایی قدرت با تدبیر آیت الله هاشمی و فرزند امام(ره) جوری عمل شد که تغییر رهبری بدون حاشیه انجام شد.

حجت الاسلام انصاری تاکید کرد: در جنگ جانشین فرمانده کل قوا شد و هاشمی فرمانده شهدا و بنیانگذار بسیج بود که اگر در مجلس نبود بنی صدر به دنبال برنامه های دیگر برای بسیج بود.

وی تصریح کرد: زمانیکه ادامه جنگ ممکن نبود هاشمی خدمت امام(ره) رسید که اجازه دهید من آبروی خود را قرار می دهم که امام(ره) اجازه ندادند.

معاون حقوقی ریاست جمهوری ادامه داد: پس از دوران جنگ نیز آیت الله هاشمی در پست های مختلف همواره موثر بوده است و خطبه های او همواره آرامش دهنده کشور بود به عنوان یک رفیق ۵۹ ساله در کنار رهبری ماندن و مدال اعتدال سیاسی بودن گوشه های از خدمات مرد ماندگار ایران است.

حجت الاسلام انصاری یادآور شد: پس از جنگ مردی از جنس مقاومت و امیرکبیر لازم بود که به میدان آمد و خرابی ها را بازسازی کرد.

معاون حقوقی ریاست جمهوری تاکید کرد: هاشمی آرزوهای بزرگ برای ملت داشت و با نهایت دلسوزی برای جریانات سیاسی و فقرا برنامه ریزی داشت.

وی تاکید کرد: پیام هاشمی برای ما این بود که مردم ایران روز گذشته گفتند و همه آمدند که بگویند وحدت حول محور ولایت برای ساختن کشور است.

حجت الاسلام انصاری افزود: کشور مشکلات بزرگی دارد و دشمن در کمین است و اگر می خواهیم به هاشمی و امام عرض ارادت کنیم هیچ راهی به غیر از اتحاد و همدلی و کمک به قوا وجود ندارد.

porno

مطالب مرتبط

مطلب مرتبطی پیدا نشد.

نظرات

پاسخی بگذارید

home