مرگ شهروندان کواری در نیمه راه بیمارستان های شیراز

به گزارش کواره، در حالی که کلیه شهرستان های استان فارس از امکانات پزشکی مناسب برخوردار هستند اما کوار تنها شهرستانیست که از نظر امکانات و پزشک محروم مانده است و این شهرستان با جمعیتی بالغ بر ۱۱۰ هزار نفر ایرانی و چندین هزار نفر اتباع خارجی نه تنها فاقد یک تخت بیمارستانیست بلکه تنها درمانگاه شبانه روزی شهرستان کوار فقط یک پزشک دارد.

امکانات درمانی فاجعه بار در این شهرستان مشکل ساز شده به طوری که مراجعه کنندگان به درمانگاه امیرالمومنین(ع) به دلیل شلوغی، ساعت ها در نوبت ایستاده و در آخر نیز مجبور می شوند برای درمان کامل به مرکز استان مراجعه کنند.

در روز گذشته نیز این درمانگاه با تعداد زیادی از مراجعین روبرو بود و بسیاری از آنها در تماس با خبرنگار ما از وضعیت نابسامان به ویژه کمبود پزشک گلایه کردند.
یکی از مراجعین به نام م-ک ضمن گلایه شدید ابراز داشت که ساعت ۱۱ ظهر به درمانگاه مراجعه کرده و وقتی از درمانگاه خارج شده شب بوده است.
یکی دیگر از مراجعان در گفتگو با کواره عنوان کرد: یک بیمار که حال مساعدی نداشت وارد مطب پزشک شد و در هنگام انتقال به قسمت دیگر درمانگاه، به علت نبود بیمار بر از روی تخت چرخدار در حال افتادن به زمین بود که به زحمت توانستم به او کمک کنم.
با توجه به جمعیت شهرستان جای سوال است که اگر هر لحظه مشکل حادی برای شهروندی پیش آید چه باید بکند و آیا سزاوار است که شهروندان کواری در نیمه راه بیمارستان های شیراز جان خود را از دست بدهند؟

photo_2017-01-11_21-14-24درمانگاه امیرالمومنین کوار- حجم زیاد مراجعین و انتظار طولانی بیماران

porno

مطالب مرتبط

مطلب مرتبطی پیدا نشد.

نظرات

پاسخی بگذارید

home