فردا ساعت ۱۴:۳۰ اولین ایرباس۳۲۱ هما به مهرآباد واردمی شود(+عکس)


کوارهاولین فروند از هواپیماهای قرارداد ایران‌ایر با کمپانی سازنده ایرباس، روز آینده با هدایت خلبانان ایرانی به فرودگاه مهرآباد ایران می‌آید و به ناوگان ایران‌ایر می‌پیوندد.

در اجرای قرارداد کمپانی ایرباس با ایران‌ایر برای فروش هواپیما به ایران، اولین فروند از این هواپیماها با مدل ۳۲۱ و رجیستر EP-IFA‌‌ تحویل شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران می‌شود.
 
‌این هواپیمای ایرباس روز گذشته پس از انجام تست‌های فنی از فرودگاه هامبورگ آلمان عازم فرودگاه تولوز فرانسه شد و قرار است از فرانسه به ایران بیاید.

طبق برنامه، این هواپیما با هدایت خلبانان ایرانی روز پنجشنبه از فرودگاه تولوز فرانسه عازم تهران می‌شود و راس ساعت ۱۴:۳۰ روز پنجشنبه در فرودگاه مهرآباد بر زمین می‌نشیند.

طبق اعلام شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران‌ در آیینی که به همین منظور در آشیانه مهندسی و تعمیرات ایران‌ایر برگزار می‌شود، برخی مسئولان لشکری و کشوری حضور خواهند داشت.
 
شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران اعلام کرده است که از این هواپیمای ۱۹۰ نفره در مسیرهای داخلی‌ استفاده خواهد کرد.
 
پیش از این مدیرعامل هما در این‌باره گفته بود که ‌طبق قرارداد ایران‌ایر با کمپانی ایرباس، این هواپیما با رجیستر EP-IFA‌‌ گواهینامه ثبت اخذ کرد‌.

بنا به گفته فرهاد پرورش ‌ایرباس ۳۲۱ از سازمان هواپیمایی ایران گواهینامه ثبت دریافت کرده است؛ این هواپیما در پروازهای داخلی پرواز خواهد کرد، البته ظرفیت انجام پروازهای خارجی را دارد اما برنامه‌ریزی کرده‌ایم فعلاً در پروازهای داخلی پرواز کند.

پرورش ‌این را هم گفت که امیدواریم تا قبل از نوروز ۱۳۹۶ چند فروند از هواپیماهای قرارداد ایرباس با ایران‌ایر تحویل هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران شود.

بنابراین گزارش خانواده هواپیماهای ایرباس ۳۲۰ در دسته بندی هواپیماهای باریک پیکر قرار دارند. این خانواده شامل مدل‌های ایرباس ۳۱۸، ایرباس ۳۱۹، ایرباس ۳۲۰ و ایرباس ۳۲۱ است.

برد این هواپیما در مدل ۳۲۱ ‌حدود ۵ هزار و ۹۵۰ کیلومتر و سرعت بهینه این هواپیماها‌ در مقیاس زمینی حدود ۸۲۹ کیلومتر بر ساعت است.

ایرباس ۳۲۱ ‌هواپیمایی باریک پیکر با برد متوسط است، نخستین پرواز این هواپیما در یازدهم مارس سال ۱۹۹۳ با موفقیت انجام شد و شرکت‌های هواپیمایی لوفت هانزا و آلیتالیا نخستین سفارش دهندگان این پرنده بودند.

این هواپیما مجهز به دو موتور توربوفن است که هرکدام توانایی تولید حداکثر ۳۳۰۰۰ پوند نیرو را دارند و سرعت هواپیما با کمک آن ها به ۸۲۹ کیلومتر بر ساعت می‌‌رسد.

ابعاد بدنه ایرباس ۳۲۱ به ترتیب برای طول ۴۴٫۵۱ متر، عرض ۳٫۹۵ متر، فاصله دو سر بال ۳۵٫۸ متر و ارتفاع آن از دم تا زمین ۱۱٫۷۶ متر است.

این هواپیمای باریک پیکر توسط دو خدمه پرواز هدایت می‌شود و حداکثر وزن برخاست آن ۹۳٫۵ تن است و می‌تواند بدون توقف مسیری به طول ۵ هزار ۹۰۰ کیلومتر را پرواز کند.

porno

مطالب مرتبط

مطلب مرتبطی پیدا نشد.

نظرات

پاسخی بگذارید

home