فرار قاتل پس از کشتار شبانه


به گزارش سرویس حوادث جام نیوز، هشت عضو یک خانواده در یکی از روستاهای شهرستان ایرانشهر در استان سیستان و بلوچستان با شلیک گلوله به قتل رسیدند.

 

 ساعت ۱۲ ظهر روز دوشنبه ۲۰ دی ماه بود که کارمند اداره بهداشت وقتی برای تزریق واکسن هپاتیت وارد خانه‌ای در روستای نصرآباد شهرستان ایرانشهر شد با صحنه هولناکی روبه‌رو شد. کارمند اداره بهداشت در این خانه روستایی با هشت جسد روبه‌رو شد که با شلیک گلوله‌ای به قتل رسیده بودند. وی بلافاصله موضوع را به مأموران پلیس خبر داد و دقایقی بعد هم تیمی از مأموران پلیس شهرستان ایرانشهر در محل حادثه حاضر شدند. مأموران داخل اتاق پذیرایی خانه روستایی با جسد خونین دو زن و یک مرد جوان و پنج کودک زیر هشت سال روبه‌رو شدند که همگی با شلیک چند گلوله به قتل رسیده بودند. زن جوان که کارمند اداره بهداشت بود، گفت: من امروز از طرف اداره بهداشت برای اجرای طرح واکسن هپاتیت وارد این روستا شدم. پس از واکسن زدن تعدادی از اهالی روستا به در این خانه رسیدم. در خانه باز بود، اما هر چقدر در زدم، کسی جواب نداد. کنجکاو شدم و وارد خانه شدم که با جسد خونین هشت نفر روبه‌رو شدم. مأموران در بررسی‌های بعدی تعدادی پوکه گلوله کشف کردند که بررسی‌های اولیه نشان می‌داد پوکه‌ها مربوط به سلاح کلاشنیکف است. همچنین مأموران یک اسلحه کلت کمری همراه با تعدادی فشنگ از کیف یکی از زنان جوان که با شلیک گلوله به قتل رسیده بود، کشف کردند.

در شاخه دیگری از بررسی‌ها هویت مقتولان مشخص شد. مرد جوان همراه همسر و دو فرزندش صاحبخانه و اهل روستای نصر آباد بودند و چهار مقتول دیگر خواهر و خواهرزاده‌های صاحبخانه بودند که شب قبل از شهرستان ایرانشهر برای مهمانی آمده بودند. یکی از همسایه‌ها گفت: خواهر صاحبخانه در شهرستان ایرانشهر زندگی می‌کرد. او هر ماه چند روزی همراه فرزندانش برای مهمانی به روستا می‌آید و بعد از چند روز دوباره به شهرستان بازمی‌گردد. وی در ادامه گفت: ما اصلاً صدای هیچ تیراندازی نشنیدیم و الان که متوجه قتل این هشت نفر شدیم همه شوکه شده‌ایم.

در حالی که نخستین معاینات پزشکی قانونی نشان می‌داد حدود ۱۲ ساعت از مرگ هشت مقتول گذشته است، بررسی‌ها حکایت از آن داشت، اعضای این دو خانواده لحظه حادثه داخل اتاق پذیرایی غافلگیر شده‌اند و قاتل یا قاتلان در یک لحظه همگی را به رگبار بسته‌اند به طوری که هر یک از آنها با یک یا چند گلوله به قتل رسیده‌اند.

سردار حسین رحیمی، رئیس پلیس استان سیستان و بلوچستان گفت: پس از اعلام این حادثه تیمی از کارآگاهان پلیس آگاهی شهرستان ایرانشهر تحقیقات درباره این حادثه را آغاز کردند و خوشبختانه به سر نخ‌هایی از عاملان این حادثه رسیدند که پس از دستگیری عامل یا عاملان قتل اطلاع‌رسانی خواهد شد.


 

دستگیری یکی از عاملان قتل پدر و پسر ایرانشهری

این پدر و پسر پنجم دی ماه امسال در خیابان کارگر شهرستان ایرانشهر هدف گلوله افراد ناشناسی قرار گرفتند و به قتل رسیدند. مأموران وقتی در محل حادثه حاضر شدند، دریافتند لحظاتی قبل مرد ۴۵ ساله‌ای همراه پسر ۲۳ ساله‌اش با خودروی پرایدشان در خیابان کارگر در حال رانندگی بودند که ناگهان از سوی سرنشینان یک دستگاه خودروی پژو ۴۰۵ هدف گلوله قرار می‌گیرند و به قتل می‌رسند. در حالی که هیچ‌یک از شاهدان عاملان قتل را شناسایی نکرده بودند، کارآگاهان تحقیقات تخصصی خود را برای شناسایی عاملان قتل پدر و پسر آغاز کردند و خیلی زود به رد پای مرد ۴۲ ساله سابقه‌داری در این حادثه رسیدند. تحقیقات نشان داد، مظنون به قتل از سال قبل به خاطر قتل یکی از بستگان نزدیکش از مقتول و پسرش کینه به دل داشته است، به طوری که مظنون مدعی بوده مرد ۴۵ ساله در قتل یکی از بستگانش دخالت داشته است.

سرهنگ دوستعلی جلیلیان، فرمانده انتظامی ایرانشهر درباره این حادثه گفت: کارآگاهان در نهایت پس از چند روز کار اطلاعاتی شامگاه دوشنبه مظنون به قتل را در مخفیگاهش شناسایی و بازداشت کردند.  مأموران در بازرسی از منزل وی خودروی پژوی ۴۰۵ را که عاملان قتل روز حادثه سوار بر آن بوده و اقدام به تیراندازی به خودرو مقتول کرده بودند، کشف کردند.  متهم در بازجویی به قتل پدر و پسر با همدستی دو نفر دیگر اعتراف کرد. متهم درباره انگیزه‌اش گفت: بهار سال قبل یکی از بستگانم به قتل رسیده است. به گفته بستگانم مقتول در این قتل دخالت داشت، اما در دادگاه تبرئه شد به همین دلیل من نقشه قتل او و پسرش را طراحی و همراه دو نفر دیگر اجرا کردم.  

مأموران پلیس در تلاشند تا همدستان قاتل را دستگیر کنند.

منبع : روزنامه جوان

۱۱۰

این اخبار را از دست ندهید:

porno

مطالب مرتبط

مطلب مرتبطی پیدا نشد.

نظرات

پاسخی بگذارید

home