شیراز میزبان بزرگترین گردهمایی راهنمایان گردشگری ۴۵ کشور استبه گزارش خبرگزاری کواره به نقل از روابط عمومی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری فارس، مصیب امیری گفت: این رویداد دو سالانه و زیر نظر مستقیم فدراسیون جهانی راهنمایان گردشگری (WFTGA) در یکی از کشورهای عضو این فدراسیون برگزار می شود.

وی با اشاره به جایگاه ویژه راهنمایان در معرفی جاذبه های گردشگری در دنیا اظهارداشت: برگزاری این گردهمایی تاثیر بسزایی در تعامل رهنمایان کشورمان با راهنمایان کشورهای خارجی دارد و این امر منجر به افزایش کیفیت خدمات گردشگری در کشور و بویژه استان فارس خواهد شد.

امیری اضافه کرد: معرفی جاذبه های فرهنگی، تاریخی و طبیعی کشور، توسعه پایدار صنعت گردشگری و ارتقای دانش و اخلاق حرفه ای راهنمایان بر اساس استانداردهای جهانی از مهمترین اهداف این کنوانسیون است .

مدیر کل میراث فرهنگی فارس افزود: در پانزدهمین فدراسیون جهانی راهنمایان گردشگری که در بهمن ماه سال ۹۳ در جمهوری چک برگزار شد ، از میان ۱۱ کشور ، سه کشور ایران ، سنگاپور و دانمارک به عنوان نامزدهای نهایی انتخاب و در نهایت امر، کشور ایران برای اولین بار با کسب بیشترین آرای موافق از اعضای کنوانسیون میزبانی سال ۲۰۱۷ را کسب کرد.

وی افزود: کانون سراسری انجمن های راهنمایان گردشگری ایران مجری این کنوانسیون است .

به گزارش خبرگزاری کواره، بازدید از جاذبه های شهرهای شیراز، اصفهان یزد، زنجان، قزوین و همدان، برگزاری نشست مجمع عمومی فدراسیون جهانی راهنمایان گردشگری و اجرای کارگاه های آموزشی- تخصصی از برنامه های این گردهمایی می باشد.

porno

مطالب مرتبط

مطلب مرتبطی پیدا نشد.

نظرات

پاسخی بگذارید

home